Často kladené otázky

PROČ JE LEPŠÍ DOJEZDOVÉ KOLO, NEŽ UTĚSŇOVACÍ PŘÍPRAVEK?

Při větším defektu nebo bočním průrazu není lepící sada / pěna použitelná. Těsnící sada dokáže zajistit díru pouze po malém hřebíku.


JAKÝ JE IDEÁLNÍ PROVOZNÍ TLAK DOJEZDOVÉHO KOLA?

Dojezdové kolo má minimální šířku, oproti běžnému kolu. Proto se dojezdové kolo hustí na podstatně vyšší tlak a to 4 atm.


JAKÝ ROZMĚR DOJEZDOVÉHO KOLA SI MÁM POŘÍDÍT?

Podívejte se do velkého TP. Zjistěte nejmenší rozměr kol, které můžete na vůz použít. Takový rozměr dojezdového kola můžete použít na svém voze. Př: Škoda Octavia 3 – v TP jsou nejmenší R16. Musíte koupit nejméně dojezdové kolo o velikosti R16.


MÁ DOJEZDOVÉ KOLO JINÉ ET NEŽ BĚŽNÉ KOLO NA MÉM VOZE?

Na dojezdovém kole se ET opravdu neřeší a to ani na STK. Dojezdové kolo slouží pro nouzové dojetí nikoliv pro běžný provoz na pozemních komunikacích. ET odpovídá běžnému kolu. Pouze tloušťka disku je poloviční tedy 4“.


POSÍLÁTE DOJEZDOVÁ KOLA I NA SLOVENSKO?

Samozřejmě ano dodáváme běžné na Slovensko skrze přepravní společnost DPD. Dodání je v řádu 2 pracovních dní. Dobírečné platíte v EUR kurýrovi.


LZE DOJEZDOVÉ KOLO POUŽÍT JAKO REZERVU K PŘÍVĚSNÉMU VOZÍKU?

Ano, je to dokonce velmi výhodné - dojezdové kolo zabírá minimum místa. Je třeba vybrat takový typ dojezdového kola, který bude mít odpovídající počet děr pro kolové šrouby, odpovídající rozteče i středový otvor.


MÁTE K DOJEZDOVÉMU KOLU HEVER A KLÍČ?

Jistě ke každému kolu si můžete dokoupit jak obal na dojezdové kolo, tak také hever nebo klíč. K jednotlivým dojezdovým kolům máme taky zvýhodněte sady heveru a klíčů: zde.