Myslete na čistotu zavazadlového prostoru svého vozidla - ochraňte dojezdové kolo obalem

Považujete se za zodpovědného řidiče? Pak je zcela jistě součástí  kufru vašeho vozidla mimo jiného vybavení také dojezdové kolo. Jeho přeprava a skladování může být komplikované, proto je vhodné uložit jej do obalu na pneumatiky. Pořízení obalu není složitá ani finančně nákladná záležitost. Existuje ovšem více typů materiálů i způsobů provedení. Vyberte proto správně.

Praktické doplňky obalu na pneumatiky oceníte při běžném provozu

Obal chrání kolo zejména před poškozením během přepravy, ale i následná manipulace s pneumatikou vloženou v krycím vaku je pak jednodušší a čistší. Je vyroben z několika druhů materiálů jako nylon, polyester či plast a v různých velikostech podle typu vozidla. Ty jsou zákazníky nejlépe hodnoceny právě pro jejich praktické využití.

Přestože obal na dojezdové kolo není nezbytnou součástí vybavení vozidla, jeho pořízení v konečném důsledku ovlivní kvalitu dojezdového kola. V zavazadlovém prostoru tak není v přímém kontaktu s ostatním nářadím či ostrými předměty, bez obav lze na něj položit lehčí příslušenství vozidla.

Není obal jako obal - čím dražší, tím opravdu lepší!

Obal na dojezdové kolo není finančně nákladný, ale při jeho pořízení je vhodné zamyslet se nad některými parametry:

  • velikost obalu - vždy souvisí s velikostí pneumatiky konkrétního typu vozidla
  • účel použití - pro vložení do zavazadlového prostoru s otvorem pro rezervní kolo je dostačující jednodušší typ vaku. K přenášení je pak vhodné pořídit vak s popruhem, ideálně kapsou pro úschovu nezbytného nářadí
  • materiál - hrubě tkaná látka sice zabrání znečištění kufru vozidla, kvalitnější materiály z odolného nylonu, polyesteru či plastu však chrání kolo před nepřízní počasí, tlumí menší otřesy či nárazy, nepropustí tekuté nečistoty na povrch
  • rozpočet - závisí na celkovém zpracování vaku, materiálu i detailech. V případě dražších typů je součástí obalu například popruh, kapsy či velmi praktický suchý zip zajišťující zafixování kola.